Adrasan Otel’in el yapımı dekorları sıcak ve samimi

3.00 / 5
Favorilere ekle

Kemerin 9 Şövalyesi… Olympos, Chimera, Adrasan, Üç Adalar, Göynük Kanyonu,İkiz Kayalar, Ekopark, Ulupınar ve Selçuklu Av Köşkü. Favorim Adrasan ve Adrasan Otel. Orada kalıp, her yere ulaşmak mümkün.

Doğanın kucağında, sadece denizin sesini dinleyerek meditasyon yapmak, dağlara tırmanıp yapayalnız kalmak, derinlere dalıp kaybolmak isteyenler için gerçek bir cennet. Gün batımında el ele dolaşıp, akşam mehtaba dalıp gidilecek nadir cennetlerden. Aşkı yaşamak için de, biten aşkların ardından ağlamak içinde uygun. Akşam gün batımında, hafif bir meltemle savrulup gruba karşı son bahçelerde keyfince…

Sahilde, Adrasan otele gidiyorum. Yalın, samimi. Son yıllarda belki yaşın ve yaşadıklarında getirdikleriyle en çok aradığım şey huzur. Ve bu otel çok huzurlu. Şöyle bir etrafa bakmak için kalktığımda, her tarafta el emeği ile yapılmış dekorlar görüyorum. Şöminenin üstündeki kabak insanlar en çok ilgimi çeken oluyor. Evet diyorum, böyleyiz. Bir üzgün, bir mutlu, biraz deli, biraz akıllı. Bahçeye doğru yol alırken duvarların özenle ve keyifle boyandığına şahit oluyorum. Devam ettikçe her tarafta özenli bir sürü dokunuşla masal dünyasında yol alıyorum sanki. Bahçeye konulan her taş, tek tek yerleştirilmiş. Saksılar boyanmış, bakımlı ve çok rengarenk. Burası bir dekor oteli. Minik, sade, gösterişsiz girişinden geçip bahçeye yol alırken çocuk ruhlu rengarenk dekorlarla çok eğlenceli.Bütün bahçe gökkuşağı renkleriyle bezenmiş. Şimdi kalamayacağım. Ama bir daha ki sefere kalmak için kendimle sözleşiyorum.
Sonra, ahşap sandalyelerle, rengarenk minderlerle bezenmiş, salkımlarla gölgelenmiş bahçeye oturup, muhteşem deniz manzarasını içime çekerek bir sade kahve söylüyorum. Keyifle anı yaşıyorum.

İşte Adrasan öyle bir yer… Sade… Çok sade… Anı yaşamak için orada sanki, sessiz sakin öylesine …

Kurum Adı

Adrasan Otel

  • Alper Almelek

    Rating: 3 / 5

    Yorumunuz

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir