Püf’ür Püf’ür bir yer

0 / 5
Favorilere ekle

Yazın gelmesini iple çekmemin en büyük nedenidir deniz. Yüzerken vücudundaki tüm kasları çalıştırmanın yanısıra sakinleştirici etkisiyle çıkasın olmaz.

Bu sene de benim gibi düşünen arkadaşlarımla Bodrum Yalıçiftlik Sea Garden Tatil Köyü’nde bir yaz tatili planladık.

Biz büyükler ihtiyaç olmadıkça çocuk alanlarına pek de dikkat etmeyiz. Arkadaşlarımın çocukları sayesinde ise bir başka Püf keyifi yaşadım keşfettiklerimle. Çocuk havuzunun ortasında ejderha şeklinde bir kaydırak kompleksiyle karşılaştık. Kompleks dedim zira çocuklar aynı anda altı farklı yöne kayabiliyor, o sıcakta sıra beklemek zorunda kalmıyorlardı.

Sıcak demişken çocukları seyretmek üzere aileleri de unutmamışlar. Şezlongları gibi havuz etrafını çatı gibi kaplayan pergolenin altına koymuşlar. Çocuk mutlu, ailesi mutlu e daha ne olsun.

Yok yetmez! Bir başka püf daha var. Çocuklar illa büyüklerle duş almak zorunda değiller, onların kendine ait bir duşu var, oldukça şirin. Şahsen ben de bu duşu kullanmak istemedim desem yalan olur.

Yine de haksızlık yapmamalı çocuk kadar yetişkinlere de dost bu tesis. Ayağınıza halı sererek sizi denize davet ediyor. Kırmızı değil kabul ama denize doğaya uyumlu. Ve üzerinde yürümek çok ama çok keyifli.

Bu tesiste aslında ne yöne baksa bir Püfle karşılaşıyor insan. Kumsal tarafına inerken bu şirin tabelalardan koymuşlar ve yine çok şey ifade edebilecek bir not: “Lütfen ayak izlerinizden başka hatıra bırakmayınız.”

Son Püf ise çevre duyarlılığı ile ilgili. Plastik, evsel ve cam atıklarını ayrı ayrı biriktirilmesi ile geri dönüşüm sistemine yarattıkları katkıdan ötürü teşekkür ederim…Şehirlerde farkındalığın artığını biliyoruz. Bunun bir tatil tesisinde de olması ise ayrı güzel.

Kurum Adı

Hapimag Sea Garden

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir