Bravo dedirten Lounge

0 / 5
Favorilere ekle

Yıllardır çok sık seyahat eden ve THY’nin Elite Plus uçuş programından yararlanan bir kişi olarak dünyanın birçok havalimanındaki lounge’lar benim küçük kulübelerimdirler. Günün en uçubik saatlerindeki uçuşlar öncesinde bu mekanlarda yemek yerim, dinlenirim, iş yaparım ya da kitap okurum, ders çalışırım vs. Haliyle bu mekanlarda da püf avlamaktan kendimi alamam. THY’nın Atatürk Havalimanı’ndaki Dış Hatlar Lounge’u ise diğer dünyada ziyaret ettiğim tüm Lounge’ları geride bırakıyor. Hani alan deseniz iki katlı geniş 200 metrekare yüzölçümünden bahsediyoruz. Yemek ve içeçek çeşitleri desek, ne isterseniz var. Birinci sınıf lokanta ayarında. Asıl püfler bunlar değil. Eğlenceyi kattığında püflükler ortaya çıkıyor.
*Püf: Fotoğrafta gördüğünüz gibi minik bir elektronik golf sahası yapmışlar. Çok minicik. Mini golften de mini. Bu sefer ekrana karşı oynuyorsunuz. Ha yanlış anlamayın tam bir video oyunu sayılmaz. Gerçek golf sopaları var hatta aralarından kendinize uygun olanı siz seçiyorsunuz. Gerçe golf topu var. Ve neredeyse gerçek golf çimeni. Siz topa vurup da görüntülü perdeye nişanladığınızda elektronik sistem devreye girip size puanınızı veriyor. Yani bir tek golf arabası yok anlayacağınız
Lounge’ın alt katında olanlar:
*Püf: Ya ufak çocuklarınız varsa ve onlar da araba yarıştırmak istiyorlarsa? Gerçi 45 yaşında da ufak çocuk olur mu, olur. Demek ki herkes çocuk. Arabaları seçiyorsunuz ve herkes kendi yarış arabasını geniş minyatür parkurda yarıştırıyor. Ekrandan da yine puanlarınızı görebiliyorsunuz.
*Püf: Ya da çocuklarınız video oyunları oynamak istiyorlarsa bu da atlanmamış. İki tane video oyunu konsolu yan yana. Doya doya oynayın.
*Püf: Lounge’ın iki katında da kendi kendine çalan piyanolar mevcut. Genelde çok hafif jazz ya da benzer tarzda müzik çalıyor bu piyano kardeşler. Ancak yakınında oturursanız dinleyebilirsiniz. Hatta kulak kabartıp güzelce meditasyon bile yapabilirsiniz.
Lounge’ın üst katında olanlar:
*Püf: Ya çocuklarınız bebeklerse o zaman onlara bir çocuk kulübü ve oyuncaklar lazım. Hah işte o da var! Ebeveynlere çocukların vakit geçirmeleri için gün doğdu!!
*Püf: Peki siz kendinizi çok yorgun hissediyorsanız ve biraz uyusam hatta karanlıkta konser izlesem nasıl olur diyorsanız, büyükler de unutulmamış. Bir konser salonu bölümü var ve orada bildiğiniz yatak olabilecek koltuklar mevcut. Tam hatırlamıyorum ama sanırım 10 civarı koltuk var. Bunlara yatıp da bir opera ya da müzikal ya da başka bir müzik videosunu dev ekranda izlerken bir yandan da uyuklayabilirsiniz.
*Püf: Ne eksik kaldı? Ya masaj da olsa iyi olurdu!? Ah, tamam o da var. Masöz Lounge’ın neresinde oturuyorsanız gelip size bir sırt masajı yaptı mı tamam.
Yani bir Lounge’da bu kadar çok püf olabilir mi! Hem de bu kadar lüks ve rahat oturma grupları olan bir mekanda. Bravo demekten başka birşey kalmıyor.

Kurum Adı

THY Atatürk Dış Hatlar Lounge

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir