Carribean seyahatinden anılar

0 / 5
Favorilere ekle

Yıllar önce Miami’de yaşarken bir Cruise seyahati planladım. Carribean seyahati için 7 gece 8 gün olmak üzere Carnival Cruise markasını seçtim. Miami Port’dan gemiye bindim. Rotamız ise Ocho Rio, Jamaica ve Cayman Island idi. Gemi çok fazla kişi ağırlıyordu. 10 katlı, içinde canlı oyunun da oynandığı birkaç casino, tiyatro, cinema, yüzme havuzları, çocuk oyun bölümleri, alışveriş yerleri, günün yemek saatleri dışında, farklı mutfakların yer aldığı özel yemek salonları, bar, kulüpler, animasyonlar, gökyüzü izleme merkezi, kütüphane, mini golf sahası, şarap mahzeni, spa, sağlık merkezi gibi daha anlatabileceğim birçok özelliği ile çok büyük bir gemi, otel konseptinde aynı zamanda 5 yıldız lüxünde, küçük bir şehir tadında yer. Tüm misafirler ailesi, arkadaşları ve çocukları ile gelmişti. O kadar insanın içinde bense tek başımaydım. Fun Ships deniyor bu Carnival Cruise’lar için.

*Püf: Biletlerimi elime aldığımda, akşam yemeği için salon numarası ve masa numarası verdiler önce şaşırdım ne olduğunu bilemedim. Kamarama yerleştikten sonra akşam yemeği için benim yemeğimi yiyebileceğim salonumu ve masamı buldum. Geminin her yerinde bir müzik çalıyordu.

*Püf: Yemek salonunun girişinde her gün değişen bir dekor eşliğinde fotoğraf stüdyosu vardı. Yemek salonuna girmeden önce resim çektiriyorsun hatıra olsun diye. Çok şık ve ambiansı kuvvetli bir yemek salonu ve yuvarlak ve beyaz örtülü büyük masalar var. Herkes güzel giyiniyor, parfüm kokularını duyuyorsunuz. Herkes yabancı. Yerimi buldum oturdum, masamda Amerikalı bir aile vardı eşler, kardeşler ve çocukları 10 kişilik bir masa. 10 yıl geçti aradan, hala çok sevdiğim dostlarım ve hala haberleşiyoruz yıllardır. Yemek başlıyor her akşam aynı saatte.
Başlangıçlar, içkiler servis ediliyor. Her masaya 5 garson bakıyor ve masanın yanında bekliyorlar devamlı.

*Püf: Ana yemek başlamadan ise yemek salonunda görevli olan tüm garsonlar, yardımcıları, aşçılar ve executive chefler ve tüm mutfak görevlileri elele tutuşarak tüm masaların etrafında zincir kuruyorlar. Asma katta ise bir o kadar görevli yine. Hep birlikte müzik eşliğinde neşeli, ingilizce bir şarkı söylüyorlar hepsi kesintisiz gülümseme halinde, dans halinde el ele, çok mutlu bir tablo,heyecanlı herşey. Afiyet olsun diyerek görevlerine geri dönüyorlar. Sonunda hem kendilerini alkışlıyorlar hem de tüm misafirler onları ve kendilerini. Bir rutin olmuş, her gece aynı ekip, aynı saatte, aynı şarkı ve aynı dans. Gözlerim doluyordu ve gerçekten mutlu oluyordum. Yemekler de bu arada enfesti. Diğer tüm yemek salonlarında da aynı uygulama oluyordu. Bu seyahatimi yıllar geçti hala unutamıyorum. Herşeyi ama özellikle akşam yemeğini.

Kurum Adı

Carnaval Cruise Ships

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir