Oktoberfest’e Gider ve Dirndl giyerseniz nasıl bağladığınıza dikkar edin : ))

4.00 / 5
Favorilere ekle

Oktoberfest, yani Ekim Festivali,her yıl Münih’te Eylül ayının sonu ve ekim ayının başlarında düzenleniyor. 2 hafta süren bu festivale, yaklaşık 6 milyon kişi katılıyor. İçinde olmaktan daha çok, insanları seyretmek keyifli gelmişti bana. Çünkü çok komik manzaralar oluyor gün boyunca.
Ve tam bu sırada, muhteşem bir Püf keşfettim, geleneksel ve sosyal ilişkiler anlamında çok işlevsel.
Dirndl yani, Almanya, Avusturya, İsveç ve Lihtenştayn’da yaygın olan geleneksel kıyafetler, festivalin en göz alıcı noktasıydı. Eskiden, Alplerde yaşayan kadınlar giyermiş. Kışlık kumaşlardan, rengarenk, harika elbiseler bunlar. Ve oldukça pahalı. İlk olarak, Avusturyalı köleler giymeye başlamış aslında, ama sonra Avusturyalılar sahiplenmiş ve herkes giymeye başlamış.
Gelelim Püfffff noktasına, çok eğlenceli ve ilginç. Eğer dirndl’ın üstüne illa takılan önlüğün ipini sağa bağlarsanız evlisiniz veya ciddi bir ilişkiniz var. Sol tarafa bağlarsanız “Bekarım ”sorun yok diyorsunuz. Arkaya bağladıysanız, ” Eşim öldü ya da boşandım” demekmiş. Kısaca önlüğünüzü nasıl bağladığınıza bakarak, cümle alem medeni durumunuzu anlıyor ve ona göre davranıyor.

Kurum Adı

Octoberfast

  • Alper Almelek

    Rating: 4 / 5

    Yorumunuz

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir