Ankara üniversitesi öğrencilerinden göz dolduran sosyal sorumluluk projesi

0 / 5
Favorilere ekle

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme sınıfı öğrencileri evinin duvarlarını baştan aşağı boyayarak resim tablosuna çeviren engelli Muhammet Yalçın’nın tablolarını bez çantalara basmışlar.

Bu proje ‘Doğaya Saygılı, Geri Dönüştürülebilir Bez Çanta’ yarışması üzerine ortaya çıkmış. Bez çantaların satışından elde edilecek gelirin tamamı Muhammet Yalçın’a bağışlanacakmış. Siz de çantalardan alıp destek olmak isterseniz ekipten Tugay Ayvazoğlu’na mail atabilirsiniz. ayvaztugayy@gmail.com

 

Biraz düşünce aşamasından sonra Muhammed’in en sevilen tablolarını ekiple paylaşılmasının ardından çantalar basıldı… Çantaların ilk tanıtım ve satış aşaması okulun İnek Bayramı’nda yapıldı. Yapılan çantalar akademisyenler ve eski mezunlar tarafından büyük ilgi gördü.

Bu süreçten sonra ciddi talepler alan ekip hepsine yetişemezken okulun yönetim kadrosundan da destek almış. Okulun Türkiye çapındaki ünlü ressamlarının katılımıyla gerçekleşen etkinliğine onu konuğu olarak Muhammed davet edilmiş. Muhammed yaklaşık 4 saat boyunca eşi benzeri olmayan bir zevkle ressamlarla birlikte resim yapmış.

Kaynak: https://onedio.com/haber/evinin-duvarlarini-tuval-gibi-kullanarak-muhtesem-isler-yapan-engelli-ressam-767046

 

Kurum Adı

Bilinmiyor

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.