Eskimiş plaklarınızı atmayın

0 / 5
Favorilere ekle

Bir müzik dergisi olan Filter eskimiş plakları geri dönüştürerek dövme mürekkebi haline getiriyor.

DDB Mexico ve DDB Colombia ortaklığıyla hazırlanan çalışma için önce çizik, eski, bozuk Rock plakları toplanmış. Daha sonra bu plaklar bildiğiniz öğütülerek karbon tozu haline getirilmiş. Bu toz da daha sonra çeşitli kimyasal işlemler neticesinde siyah dövme mürekkebine dönüştürülmüş.

İkinci adımda ise plaklardan elde edilen mürekkeplerimiz, ait oldukları sanatçıyı belirten güzel şişelere konup Filter Magazine tarafından dört günlüğüne işgal edilen bir dövme dükkanına gönderilmiş. Meksika’da bulunan bu dövme dükkanına davet edilen 10 önemli dövme sanatçısı da insanları bu vinil dövme mürekkebiyle dövmüş. Rock müzik ve dövme severler için harika bir fırsat olduğundan talep de oldukça yüksek olmuş tabii. Yüzlerce insan “plak tozu” dövmesi edinmiş.

Plaklardan elde edilen mürekkepler oldukça sağlam bir müzik arşivi içeriyor: Rolling Stones, The Strokes, The Beatles, Joy Division, Radiohead, Sex Pistols, Led Zeppelin, The Clash, Morrisey, Nirvana gibi pek çok rock grubu insanların bedenlerinde kalıcı bir iz bırakmak için bekliyor.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=kDR0a6wL1nI

Kurum Adı

Filter Magazin

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir