Geri dönüştürülebilir kahve bardağı

0 / 5
Favorilere ekle

Bu karton kahve bardaklarının içinde üç farklı ağacın tohumu bulunuyor.

Bu farkındalığı yeniden değerlendirme noktasına taşıyan Reduce. Reuse. Grow  projesi kahve müdavimlerinin gün içerisinde en çok temas ettiği ürüne odaklanıyor, karton kahve bardakları. Birçok kahve kartonu geri dönüştürülen artıklardan yeniden üretilse de mevcut atıkla yeniden üretmek kısır döngüyü besleyen bir mekanizma değil. Ancak Kickstarter’da fonlanan bu proje döngüyü başa sararak kartonu ağaca dönüştürüyor. Doğayı tahrip noktasında besliyor.

Bünyesinde üç farklı ağacın tohumunu barındıran bardaklar bulundukları coğrafyaya bağlı kalmadan filizlenebiliyor. Her iklim yapısına göre farklı bir ağacı yeşerten kartonlar kişisel bahçe, şehir içindeki azalan toprak alana veya doğadaki bir bölgeye ekilebiliyor.

Peki ya tüketici bu bilinci göstermeyip bardağını yine çöpe atarsa ne oluyor? Bu kez bardaklar 180 gün içerisinde tamamen ayrışarak gübre haline geliyor. Bir diğer soru olarak peki tüketici geri dönüşüme atarsa ne oluyor? Bu durumda yetkili ekipler bardakları toplayıp kuraklığın yaşandığı veya ormanların yok olduğu bölgelere gidip bu alanları ağaçlandırıyor.

Kaynak: http://bigumigu.com/haber/topraga-ekilebilir-kahve-kartonlari/

Kurum Adı

Bilinmiyor

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.