Jotun yeşil adımlar mobil uygulaması ile ağaç dikiyor

0 / 5
Favorilere ekle

Jotun Yeşil Adımlar, akıllı telefonlara özel çıkardığı adım sayar özellikli uygulama ile yürüdüğünüz yol oranında ağaç dikiyor.

Yürünen yolları yeşile boyayan uygulama ile boyanan her 4 km için bir ağaç dikiliyor. Yüksek kaliteli ürünleriyle çevreye duyarlı çözümler sunan Jotun Yeşil Adımlar, şehri keşfederken ya da bir rutin olarak her gün kat edilen yollardan geçerken atılan adımların ağaca dönüşmesini hedefliyor.

Google’ın yayalar için geliştirdiği “Snap to Road” ara yüzü ile geliştirilen ilk uygulama olma özelliğini de taşıyan Yeşil Adımlar ile yürünen yollar uygulama üzerinde yeşile boyanıyor. İnteraktif ve kullanıcı dostu uygulama ile kullanıcılar, henüz yeşile boyanmamış yani daha önce hiç yürünmemiş yollardan yürüdükçe her 4 kilometre için 1 ağaç dikilmesine; yeşile boyanmış yollardan yürüyenler ise her 6 kilometre için 1 ağaç dikilmesine katkı sağlıyor.

15 Mayıs – 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında devam edecek proje sonunda Yeşil Adımlar uygulaması 50 bin km yolun yürünmesini ve 10 bin ağaç dikmeyi hedefliyor. Bu sayede, Balıkesir Gönen’de oluşturacağı üç orman büyüklüğündeki Jotun Hatıra Ormanı’nın yanı sıra 50 bin km’nin araçla kat edilmesi sonucu oluşacak karbon salınımını da önlenebileceği vurgulanıyor.

Kaynak: https://ontrava.com/yesil-adimlar-uygulamasi-siz-yurudukce-agac-dikiyor

Kurum Adı

Jotun

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.