Oyuncaklarla çocukları deniz kirliliği konusunda bilinçlendirmek

0 / 5
Favorilere ekle

Oyuncak firmaları oyuncak yolu ile çocukların eğitilebileceğini fark   etmiş durumda pek çok oyuncak firması değişik konularda çocukları bilinçlendirmek konusunda ürün geliştiriyor.

Pollutoys adlı oyuncakla Sea Shepherd Derneği bir oyuncak firması ile  işbirliğine giderek çocukları deniz kirliliği konusunda bilinçlendiriyor.

Her yıl okyanuslara ve denizlere ortalama 1 milyon ton plastik karışıyor. Bu da milyonlarca deniz hayvanının ölmesine neden oluyor. Eğer gidişat bu şekilde devam ederse 2050 yılında denizlerde balıktan çok plastik olacak. Bu konuya dikkat çekmek isteyen Sea Shepherd adlı deniz koruma derneği çocukları bilinçlendirmek için plastik bir oyuncak üretmiş durumda.

Andrea Vida tarafından üretilen 8 farklı peluş oyuncağın içi yine tamamen peluş kumaştan imal edilen şişelerle, poşetlerle ve plastik atıklarla dolu. Penguen Penny, Yunus Darla ve Deniz aygırı Waldo’nun da aralarında bulunduğu bu oyuncak setindeki hayvanların hepsi üzgün ve enerjisiz görünüyor.

Araştırmalara göre 3-5 yaş aralığındaki çocuklar, oyuncaklar aracılığıyla daha kalıcı bilgiler edinebiliyor ve öğrendikleri bilgileri %77 oranında unutmuyorlar.

Kurum Adı

Sea Shepherd Derneği

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir