Sigara bırakmak için yeni bir yöntem

0 / 5
Favorilere ekle

Meksikalı girişimci bir ekip geliştirdiği bir uygulama ile sanal gerçeklik ve akıllı teknolojilerden yararlanarak sigarayı bırakmanıza yardımcı oluyor.

Büyük bir inovasyona imza atan ekip tarafından tasarlanan MindCotine adlı sanal gerçeklik ve farkındalık programı, sigara kullanıcılarının sigara içme isteklerini ortadan kaldırıyor. Mobil uygulama, kullanıcıya birçok farklı sanal deneyim sunuyor, böylelikle şiddetli sigara arzularını dindiriyor ve sigara içme isteği tekrar ortaya çıktığında bununla başa çıkma imkanı sağlıyor. Uygulama, sanal gerçeklikten yararlanarak son derece yaygın bir tedavi tekniği olan “maruz bırakma terapisi” yöntemini uyguluyor, böylece bağımlılık yapıcı maddelerin verdiği güzel duyguları yaratıyor ve bunu yaparken de kişinin sağlığına zarar vermiyor. Kullanıcılar günde 20 dakika boyunca bu uygulamayı kullanıyor. Bu süre zarfında program, gerçek bir sigaranın verdiği hisleri yaratıyor.

Kaynak: https://r4—sn-4g5e6ne6.googlevideo.com/videoplayback?clen=4080309&source=youtube&sparams=clen,dur,ei,expire,gir,id,initcwndbps,ip,ipbits,ipbypass,itag,lmt,mime,mip,mm,mn,ms,mv,pl,ratebypass,requiressl,source&expire=1497928235&dur=59.257&ei=yz1IWZ6gMZbbcLu2o6gE&ip=51.254.197.104&requiressl=yes&gir=yes&

Kurum Adı

Bilinmiyor

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir