“Tak takıl hayata katıl”

0 / 5
Favorilere ekle

Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Sağlık Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerinden Esma Nur Gökalp ve arkadaşları Esra Taşdemir ve Necla Şimşekle birlikte şehiriçi ulaşımda ayakta seyahat edenlerin, yolculuklarını rahat ve güvenli yapabilmeleri için emniyet kemeri projesini hayata geçirdi.

Öğrencilerden Gökalp, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Tak Takıl Hayata Katıl” ismini verdikleri projenin araçlarda uzun süre ayakta seyahat etmek zorunda kalan insanların hayatlarını kolaylaştıracağını söyledi.

Projenin hocaları tarafından beğenilmesi üzerine halk otobüslerinde denemeler yaptıklarını anlatan Gökalp, şunları belirtti:

“Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören ve Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile görüşmeler yaptık. Görüşmeler sonucunda belirlenen bir pilot halk otobüsünde uygulamalar yapıyoruz. Halk otobüsünü kullanan vatandaşlarımıza kemerimizi kullandırıp memnuniyet anketi yapıyoruz. Yaptığımız anketlerde vatandaşların birçoğu projemizi beğendiklerini ifade ediyor. Bu durum bizi hem memnun ediyor hem de bize şevk veriyor.”

Çalışmalarının Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği proje yarışmasında birinci aşamayı geçtiğini aktaran Gökalp, “Projemizin derece ve destek alması halinde ilimizde ve Türkiye çapında uygulanması için çalışmalar yapacağız.” dedi.

Kaynak: http://www.trthaber.com/m/?news=sehir-ici-ulasimda-ayakta-yolculugu-kolaylastiracak-bulus&news_id=312819&category_id=2

 

Kurum Adı

Dumlupınar Üniversitesi

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.