Hamburgerde reform!

0 / 5
Favorilere ekle

Alışveriş merkezlerindeki food courtlar hep itici gelmiştir bana. Her ne kadar fast food’u fazlaca seven biri olsam da (annem duymasın), o on yüz bin kaloriyi bu kadar sıkış tıkış ve gürültülü bir ortamda almasam daha mutlu olurdum. Ama madem food court konusunda seçim şansımız yok, bari orada yediğimiz yemekte bir orjinallik olsun, öyle bir yer seçelim dedik geçen gün. Carrefour’daki Carl’s junior’a gidişimiz böyle oldu.

Daha önce hiç duymadığım fast casual adlı bir konseptle kurmuşlar burayı. Burgerleri gerçekten çok çeşitli ve portobello mantarı, jalapeno ya da rokfor peyniri gibi bir burgercide alışık olmadığımız premium malzemeler içeriyor. İçecekleri ve sosları ise sınırsız. Başta acaba yurdum gencinin bedava bulunca tek hamburgeri 5 bardak kolayla ıslatarak marine ettiği gerçeğiyle tanıştılar mı, içecekten zarar ediyorlar mı diye düşünmedim değil 🙂 Ama menü fiyatlarinın klasik burger zincirlerine göre oldukça yüksek olduğunu görünce koca işletmenin kar oranına dertlenmeyi bırakıp, empatimi kendi cüzdanıma doğru kanalize etmeye karar verdim. Ne yapalım herşeyin bir bedeli var bu hayatta, değil mi?

Carl’s junior’in farklı malzemeleri, sınırsız içecek ve soslarından oldukça etkilendim ama beni asıl yakalayan püf, istediğiniz her burgeri ekmek yerine salata yaprakları arasında sunabilmeleri oldu. Sağlıklı beslenmenin son yıllarda ne kadar gündemde olduğunu çözen mekan ‘low-carb’ olarak adlandırdığı bu seçenekle, müzmin olarak diyet yapanları bile yakalayacak bir seçenek yaratmış ve ekmek yememek için burger zevkinden mahrum olmaya son vermiş. Tüm ‘Pazartesi rejime başlıyorum’culara armağan olsun 🙂

Kurum Adı

Carl's Junior Restaurant

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir