Keyifli güneş koruyucu

0 / 5
Favorilere ekle

Tüm yörede nüfus 30.000 kişi ama Dedeağaç (Alexandrapouli ve yöresindeki) koylarında şezlong adedi 20.000. Türkiye bayramda oradaydı sanki. Parklar Türk plakalı arabalarla doluydu. Türkçe konuşan personel çok fazla. ” YOLO – You Only Live Once ” açılımı olarak simgeleşmiş.Çok büyük bir alana yayılmış ve deniz mis gibi. Yassı taşların bulunduğu bir sahil. Yassı taşlar üzerine çok güzel resimler yapma şansınız olabilir. Akrilik ya da yağlı boya ince fırçalarla minyatür tarzı yapabilirsiniz. Epeyce topladım. Öyle bir ana geldik ki çevremdeki herkes bulduğu en güzel yassı taşı bana getirmek için yarıştı.
Localar, şezlong , şemsiyeler ve giriş ücretsiz. Sadece konsomasyon almanız yeterli. Minik barın üzerindeki “güneş koruyucu” çok enteresan. Naylondan yapılmış beyaz top kumaş halinde gelip oraya yayılmış. Kesik ve delikli olması rüzgarın içeri girmesini, hareketli olmasını ve gölgelik vazifesi görüp oturduğunuzda herhangi bir sıcaklık hissetmemenize neden olmaktadır. Hatta hafif bir esinti hissedilmektedir.
Beachler farklı isimlerle yanyana ve aralarındaki boş alanlara spor yapabilmek için kaleler (futbol) için konmuş. Ayrıca tahta raketler ve tenis topları ile oynanan tekli ya da çift eşli oyunlar oynanmaktadır. Müzik ise muhteşem. İnsan yerinde kıpır kıpır dans etmek ya da hareket halinde olmaktan yorulmuyor. Belli saat aralıklarında biri Türkiye ‘den değişim sırasında gidip oraya yerleşen aileye mensup iki mısırcı geçmekte. Mangalda köslenmiş mısırlardan mutlaka tadın. Tatlı ve yumuşacık.

Kurum Adı

Yolo Beach & Bar

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir