Kıbrıs’ın en güzel mekanlarından biri

0 / 5
Favorilere ekle

Kıbrıs bilindiği üzere farklı ülkelerin ve birliklerin boyunduruğu altına girmiş bir adadır. Adanın her yerinde bu dönemlerin izlerine rastlamak mümkün.

Gerek evleri gerek yeme içme eğlence kültürü tamamıyla bir Akdeniz sentezidir.
Bir Kıbrıslı olarak sizlere adamızın bu renkli kültür mozaiğinin en güzel örneklerinden biri olduğuna inandığım bir lokantayı tanıtmak istiyorum.

Öncelikle ilk Püfümüz aşağıdaki tüm hikayenin lokantanın menüsünde yer almasıdır. Gelen misafire bu bilgiyi vererek bir yandan Kıbrıs’ı da tanıtmış olmaktalar.

Kıbrıs’ta İngiliz Döneminde ilkokul olarak inşa edilen ve günümüze kadar farklı amaçlarla kullanılan Zeytinlik köyünün tarihi ilkokul binası 8 Kasım 2014 tarihinden itibaren farklı bir konseptle hizmete girdi.

Girişimci Emel Kişi tarafından yaratılan ve Kuzey Kıbrıs’ın ilk konsept Cafe lokantalarından biri olan Cafe Dükkan 12 yıllık deneyimin ardından gelişerek farklı lezzetlere ev sahipliği yapan Villagio Templos’a dönüştü.

Villaggio Templos, eğitmen şef Fehmi Samancı tarafından Kıbrıs’ın yerel lezzetleriyle Akdeniz’e kıyı olan ülkelerin farklı tatlarının reçetelendirilmesi sonucu kendi mutfağıyla buluştuğu çeşitli lezzetleri, huzurlu bir atmosferde hizmet vermektedir.

Lokantanın dış alanında bulunan yaz ayları boyunca gün batımını keyifle izleyeceğiniz Mood Chill Out Bar’da birbirinden farklı ve lezzetli kokteyliler sorulmakta ve haftada bir gece, farklı müzik türlerinde çalışmalar yapan Kuzey Kıbrıslı yerel sanatçıların akustik konserleri yer almaktadır.

İşletmeyle ilgili ikinci Püf ise aile dostu işletmede, çocuklarınızın eğlenceli ve keyifli anlar yaşayabilmesi için çim bahçe oyun parkı da bulunmaktadır. Bununla beraber işletmeye ait olan ve off müzik sistemi ile eğitim veren sanat anaokulunda, konusunda deneyimli öğretmenler ve gözetmenlerle yıl boyunca eğitim verilmektedir. Lokantada bulunduğunuz sürece çocuğunuzu güvenli bir şekilde bırakabileceğiniz bu yuva ortamı size sunulmuştur.

Özet olarak Villagio Templos Kıbrıs’ın en güzel kentlerinden biri olan Girne’de günün her saatinde ve her yaş grubuna yönelik kaliteli hizmet vermektedir. Yolunuz Kıbrıs’a düşerse bu güzel mekanı görmeden geçmeyin.

Kurum Adı

Villaggio Templos Lokantası,

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir