Seni yerim Plüton

0 / 5
Favorilere ekle
Gezegenlerin en miniği Plüton‘u neden hep dışlıyorlar anlamıyorum. Kimi var diyor, kimi yok… Oysa daha geçtiğimiz senelerde yüzünü gösterdi bize, hem de tam kendine yaraşır bir❤ kalp şeklinde… Yok diyenlere samimi bir baş kaldırıştı adeta…
Kim ne derse desin ben Plüton’un varlığına inanıyorum. Bu püf’ü yazmaktaki esas amacım da aslında Japonya’da satışa sunan ‘Planetary Chocolates‘ yani gezegenlere ait çikolataları anlatmaktı. Fikir oldukça enteresan ve sevimli geldi bana… Gelin görün ki, burada da Pluton yok sayılmış. Kalbim pek kırık.😔 Ama yine de bu leziz görünen ve bir o kadar da püf’idik duran çikolataları anlatamadan geçemeyeceğim.
Righa Royal Hotel Japan bünyesinde bulunan L’eclat isimli butik çikolatacının piyasaya sürdüğü bu ağız sulandıran çikolatalar, “Artık Güneş Sistemi’nde her gezegenin bir tada sahip olduğu ve Uranüs’ün tadı acaba neye benziyor diye düşünmemize gerek kalmadığı” olgusu ile satışa sunulmuş. Bu bile yeterince yaratıcı ve sevimli.
Planetary Chocolates, 8 gezegen ve Güneş‘ten ibaret 9 adet tinimini çikolatadan oluşuyor. Gezegenlerin renklerine göre hazırlanmış çikolataların aromaları ise şöyle, Merkür – Hindistancevizi & Mango, Venüs – Limon Kreması, Dünya – Kakao, Mars – Portakallı Pralin, Jüpiter – Vanilya, Satürn – Üzümlü Rom, Uranüs – Sütlü Çay, Neptün – Cappuccino ve Güneş – Ananas. Çikolataların hepsi katkısız ve doğal ürünlerden, kişiye özel olarak hazırlanıyor. Bu nedenle hazırlanma aşaması 2-4 iş gününü bulabiliyor. Bu şirin püflü çikolata kutusunun fiyatını merak edenler için, onlara kavuşma bedeli – 84 USD imiş.
Netice itibariyle, Pluton’u yiyemedikten sonra, neyleyim ben koca Güneş Sistemi’ni yiyebilmişsem. 👽

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir