Sorpasso… Psikolojinize göre içki ikramı

0 / 5
Favorilere ekle

Roma’da yaşadığım dönemde, şehri daha iyi tanıyabilmek için önce otelde, daha sonra evde kalmayı tercih ettim. Kesinlikle doğru karardı.
İlk evim, Vatikan’ın hemen arka sokağındaydı. Gastronomi eğitimi için gitmiştim ve bu yüzden turistik değil, yerel mekanları görmeyi ve tatmayı tercih ediyordum.
Ev sahibim Fabio’dan bu konuda yardım istedim. O da bana, mutlaka gitmem gereken ve turistlerin pek nadir, genellikle de rastlantı sonucu geldikleri, italyanların tercih ettiği yerlerin bir listesini çıkardı. Evimin 2 sokak ötesinde bulunan ”Sorpasso” bunlardan sadece birisi. Ama Roma’ da olduğum sürece, mutlaka her akşam uğradığım ve Roma’ ya giden herkese mutlaka ziyaret etmesini söylediğim en favori mekanım.
Neden mi ?
Püf noktası sevgili barı. İçkiniz psikolojinize göre hazırlanıyor. Barmen size şu soruyu soruyor. Bugün nasıldı ? Nasıl bir şey istersin ? Sizde bir şeyler söylüyorsunuz. ” Yoğun bir gündü, dinlendirici bir şey iyi olsun, çok sakin bir gündü eğlenceli bir şeyler olsun… ” Kısaca o anki ruh durumunuzu ifade etmeniz yeter.
Daha sonra önünüze bir içki geliyor. Ne olduğunu dahi bilmiyorsunuz, ama bayılıyorsunuz.
Üstelik, her bardak ayrı bir sanat eseri.
İşini bu kadar severek yapan çok az insan gördüm. Keyifle, her bardakla uğraşarak, yorumlayarak ve hep gülerek.
Orada bulunduğum sürece yemek dahi yesem, barda oturmayı ve barmenin sanatını icrasını seyretmeyi tercih ettim.
Bir süre sonra o da bana alıştı ve hazırladığı içkileri fotoğraflarını çekebilmem için, servis etmeden önce benim önüme koymaya başladı.
Her gittiğimde özlemle uğradığım tek mekan hala ” Sorpasso”
Ayrıca, küçük ama çok özel tatlara sahip bir restoranı da var. Yani aç gidebilirsiniz.

Kurum Adı

ıl sorpasso

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir