Üç boyutlu tablolar

0 / 5
Favorilere ekle
Nisiotiko yörenin ünlü bir balık lokantası . Türk turistlerin en çok gittği lokanta. Rezervasyon yapılmadan kabul edilmiyorsunuz. Tüm garsonlar türkçe konuşuyor.. Kışın kapalı alanı, yazın ise dışarıda yemek yeme olanağı var. Lokantanın karşı kaldırımı da üstüne tenteler konarak yazın lokantaya dahil edilmekte. *Püf: İlginç olan lokantanın karşısı çocuk parkı ve lokantaya gelen çocuklar sipariş gelene kadar orada oyun oynayabiliyor.
Kaldırımın başındaki kapalı çöpler hijyen ve koku yayılmasını önlemek için cam korunaklarla kapatılmış böylelikle çevresi korumaya alınmış durumda.
İç mekanlarda tablolar 3 boyutlu, içten ışıklı deniz manzaraları ve üzerinde kalın iplerle, denizi simgeleyen figürlerle süslenmiş. Tam salonun ortasında bambu dallarından çok güzel büyük bir lamba var. Alt kattaki tuvaletlere giderken duvarlarda 3 boyutlu tablolar güncel kullandığımız eskimiş malzemeler allanıp pullanmış, deniz mahsulleri kabuklarından yapılmış kolaj çalışmaları…
Lokanta yaşlanmakta olan baba tarafından ünlenmiş ve şimdi oğlu ile gelini ilgileniyor. Baba da sürekli oralarda teftiş yapmakta. Gelin İzmir Karşıyakalı!
Yemeklere gelince çok lezzetli. En çok beğendiğimiz karamelize soğana yatırılmış küçük kalamarlar içleri maydanozla doldurulmuş. Bir de hafif acılı buğulama iri karidesler . Rakı yerine içilen Ouzo dan en çok sevdiğim Barbayanni ‘nın boyu hep küçük gelir. Sanırım tüm lokantalarda geçerli. Felsefesi : Tamamını bitirmek için zorlanma bazen içtiğin kadarı da yeterli olabilir. Tüm lokantalarda en güzel geleneklerden biri. Hesabı (logaritma diyorlar hesaba ) sorduğunuzda ikram, çeşitli tatlılar ve meyva!  Eğer matematikçilerle giderseniz hemen sinüs & kosinüsler üzerine bol espiriler yapılabilir.

Kurum Adı

Nisiotiko Restaurant

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir