Antik çağlardaki ikizinizle tanışmak ister misiniz?

0 / 5
Favorilere ekle

Kanada’nın Quebec şehrindeki Musee de la Civilsation Müzesi, ” Benim 2000 yıl önceki ikizim” sergi projesi için dünyanın dört bir yanından insanları müzenin resmi internet sitesindeki programa fotoğraflarını yüklemeye çağrı yapıyor.

Geliştirilen sistematik değerlendirme yöntemi ile belirlenecek olan en yakın eşleşmeler, yapılacak olan serginin bir parçası olarak kendine sergide yer bulacak.

Sistem şöyle çalışıyor; vesikalık diyebileceğiniz bir fotoğrafı müzenin web sitesine yükledikten sonra bir yüz tanıma yazılımı olan “Betaface API” adındaki bir yazılım, 123 yüz karşılaştırma noktası üzerinden 60 Greko-Romen ve Mısır heykelini fotoğraf ile karşılaştırarak en benzer fotoğrafı ortaya koyuyor.

Şu ana kadar müzenin sistemine 25.000 fotoğraf yüklenmiş durumda, ancak müze ekibi benzerlik konusunda kriter olarak en az %95 gibi bir oranı hedefliyor. Bunun yolu da kuşkusuz daha fazla veri yüklenmesi.

Sizde isterseniz şu linkten fotoğrafınızı yükleyebilirsiniz. Ben yükledim ve sonuca inanamadım. https://monsosie.mcq.org/en/

 

Kurum Adı

Musee de la Civilisation Müzesi

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir