Apple’dan çalışan memnuniyetini arttırmak için bir fikir

0 / 5
Favorilere ekle

Apple, çalışanlarının memnuniyetini kazanmak için pizza kutularını yeniden tasarladı. Böylelikle çalışanları da mükemmel tasarımlı ürünler üreterek çalışanlarında böyle mükemmel tasarımlar yapacağı düşünülüyor.

Tasarımlarıyla daima adından söz ettiren Apple, günlük hayatımızın çok farklı bir noktasına el atarak, gelenekselleşen kare şeklindeki pizza kutularının yerine şirket bünyesinde tasarlanan dairesel pizza koruyucusunu koyarak farklı bir adım attı. Şirketin tarzını yansıtan pizza kutusu, parlak beyaz ve dairesel yapıya sahip. Bunun yanında kutu içerisinde biriken buharı atmak için tam sekiz adet deliği bulunuyor. Kutuda biriken buharın pizzayı yumuşattığı için böyle bir yönteme başvurulduğu belirtiliyor. Kağıt hamurundan yapılan kutu çevreyi de kirletmiyor.

Pizza kutusunun patenti için ilk kez 2010 yılında başvurusunu yapan Apple, yedi yıl sonra bu teknolojiyi adına mal etmeyi başardı. Kutunun tasarımına, Apple Park Cafe’nin yöneticisi Francesco Longoni de katkıda bulundu. Çalışanlar pizzaları kendi odalarına götürmek isterse pizzalar yumuşamasın diye tasarlanan ürün hava ve nemin hareketine imkan veriyor. Katlı yüzey, pizza ve kutunun tabanı arasında bir boşluk oluşmasını sağlıyor. Isıyı hapseden bu bölme sayesinde pizza kolay bir şekilde soğumuyor.

Kaynak: https://ontrava.com/apple-calisanlarinin-verimini-arttirmak-icin-pizza-kutusu-tasarladi

Kurum Adı

Apple

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir