Arılar geri dönsün

0 / 5
Favorilere ekle

Dünyaca ünlü gıda markalarından Kanadalı General Mills, Honey Nut Cheerios isimli mısır gevreği ürünü adına çok duyarlı bir kampanya başlattı. Kampanyanın amacı, kentleşmenin son yıllardaki önlenemez artışının doğaya verdiği zarara dikkat çekmek.

Teknoloji ve kentleşmenin doğurduğu en büyük sorunlardan biri olan doğal alanların azalması, arıcıklar başta olmak üzere birçok canlı için büyük tehdit oluşturmakta. General Mills, yarattıkları #BringBackTheBees 🐝🍯isimli kampanya ile arıları tekrar geri getirmeyi hedefliyor.

Ekolojik sisteme fayda sağlama adına düzenlenen bu kampanyada, firma, mail yolu ile kayıt olan Kanadalı kullanıcılarına, arıları geri döndürebilmek için ücretsiz kır çiçeği tohumları dağıttı. Bu tohumların ekilmesiyle çiçekli alanların artacağına ve arıların tekrar geri döneceğine inanılıyor. Oldukça yoğun ilgi gören kampanyada esas amaç 100 milyon civarında tohum dağıtmaktı ancak talebin beklenenin üzerinde olması ile tam olarak 1.5 milyar kır çiçeği tohumu dağıtıldı.

Modern hayatın nimetlerinden faydalanırken canlı dostlarımızın yaşantısını maalesef olumsuz etkiliyoruz. Yine de sorumluluk bilinci gelişmiş firmaların olması ve bu yönde çalışmalar yürütmesi oldukça umut verici… 🙏

Kurum Adı

General Mills

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir