Coca Cola şişelerindeki konserlere girmek için bileklik

0 / 5
Favorilere ekle

Coca Cola firması Romanya’daki genç tüketicilere ulaşmak için akıllı bir yöntem bulmuş. Müzik festivallerine giden gençlerin konserlere daha rahat girmesi için şişelerin üzerine rengarenk festival bileklikleri yapıştırmış.

Yapılan araştırmaya göre; Romanyalı gençlerin %40’ı son bir ay içerisinde hiç Coca-Cola içmemiş. Fakat çoğunluğu en az bir konser ya da festivale katılmış. Mesele de buradan doğuyor. Coca-Cola gençlerle tekrar bağ kurmak istiyor ve onları en iyi yaklayacağı yerin müzik festivalleri olacağına karar veriyor. Böylece Coca-Cola’yı konser ve festivallerin orta yerine koyan bu bileklik fikri doğuyor.

Çalışma için Romanya’nın önemli müzik festivalleriyle iş birliği yapılmış. Bunlar arasında Transilvanya’da düzenlenen ve geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın En İyi Festivali seçilen Untold Festival’de var. Coca-Cola bileklikleri bu festivallere giriş hakkı kazandırabiliyor. Bunun için Romanyalı gençler, marketlerde satışına başlanan özel Coca-Cola şişelerini alıyor ve etiketin bir parçası olan bilekliği etiketten ayırıyor. Sonra da özel bir uygulama aracılığıyla tarayarak şanslı bileklik olup olmadığını öğreniyor.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=Z5ro5H1agck

Kurum Adı

Coca Cola

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir