Dünya Education dil okulundan 100 okula mini kütüphane projesi

0 / 5
Favorilere ekle

Eğitim sektöründe uzun yıllar ayakta kalmayı başarabilmiş nadir dil okullardan biri olan Dünya Education sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini eklemiş.

Kitap okuryazarlığının azaldığına dikkat çekmek için okullarla birlikte daha çok çocuk kitapa erişsin, kitap okusun diye 100 okula mini kütüphane kuruldu.

Kampanya kapsamında kitap bağışında bulunulan Özel Zehra Okulları İngilizce Eğitim Koordinatörü Keziban Şarkbülbülü, Dünya Education tarafından başlatılan bu kampanyanın öneminin çok büyük olduğunu vurgulayarak, “Çocukların okuma alışkanlıklarına katkıda bulunmak, dünyaya katkıda bulunmak demektir. Okumaya değer veren kişilerin dünyaya değer vereceği aşikardır. Bu nedenle bu kampanyayı başlatan ve her okula mini bir kütüphane kurmayı hedefleyen tüm okuma sevdalılarına teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencilerin kitaba olan ilgisini artırmak için DÜNYA Mini Kütüphane’nin çok değerli olduğunu kaydeden Şarkbülbülü, “Okulumuz okumaya değer veren bir okuldur. Her gün derslerden önce yarım saat kitap okuruz. Haftanın iki günü İngilizce diğer 3 günü ise Türkçe kitap okuma saati uygulaması yapmaktayız. Okulumuz için Dünya Mini Kütüphane’nin yeri bu yüzden ayrı önem taşımakta” diye konuştu. Zehra Okulları’nın öğrencilerini okumaya teşvik etmek için farklı yöntemleri olduğunu da söyleyen Şarkbülbülü, “Örneğin ‘Boyum Kadar Kitap Okuyorum’ başlığı ile öğrencilerimiz bir ay içinde yaklaşık 30 kitap okudular. Sonrasında öğrencilerimize hediyeler ve madalyalar vererek onların okuma sevdalarına katkıda bulunmaya çalıştık. Ve bu tür okumayı teşvik edici etkinliklerle öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarını zinde tutmaya çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: https://www.dunya.com/egitim/dunyadan-100-okula-mini-kutuphane-haberi-368697 

 

 

Kurum Adı

Dünya Education

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir