Google iş başvurusu yapan 7 yaşındaki çocuk ve ona gelen cevap

0 / 5
Favorilere ekle

İngiltere’nin Hereford kentinde yaşayan 7 yaşındaki küçük kızın cesareti bütün iş arayan kişilere örnek bir davranış.

Google’a  mektup yazan bu küçük kız iş başvurusunda bulunmuş. Bu küçük kızın davranışında çok hoşlanan Google Ceo’su Sundar Pichai hemen çocuğa geri dönüş yaparak mektubuna cevap vermiş.

Mektubunda tablet ve bilgisayar kullanabildiğini, okumayı, hecelemeyi, toplamayı ve bilgisayar oynamayı bildiğini anlatan Chloe, öğretmenleri ve ailesinin kendisini başarılı bulduklarını anlattı.

“Babam derslerimde ve öğrenmekte iyi olmaya devam edersem bir gün Google’da çalışabilebileğimi söylüyor” yazdığı mektubunda, iş başvurusunun nasıl bir şey olduğunu bilmediğini ama bu mektubun iyi olabileceğini düşündüğünü anlattı. Chloe mektubunu “Mektubumu okuduğunuz için teşekkürler çünkü daha önce sadece Noel Baba’ya mektup yazmıştım” diyerek bitirdi.

Şirketin CEO’su ise küçük kıza kendi kaleminden yazdığı bir mektupla yanıt verdi. Google Ceo’su Sundar Pichai, Chloe’ye verdiği cevapta, “Eğer çalışmaya devam eder ve hayallerinin peşinden gidersen her şeyi başarabilirsin. Google’da da çalışabilirsin, Olimpiyatlar’da yüzme şampiyonu da olabilirsin” sözlerine yer verdi. Okulun bittiği zaman iş başvurunu heyecanla bekliyor olacağız” diyerek iş başvurusu için küçük kıza teşekkür etti.

Kaynak: http://www.ikmagazin.com/n-2072-google-7-yasindaki-kizin-is-basvurusuna-cevap-verdi.html

Kurum Adı

Google

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir