Yaşama zaman tanıyın…

0 / 5
Favorilere ekle

Roche Türkiye, İstanbul Marmara Forum AVM’ye 3 boyutlu kadın figürü modeli yerleştirerek meme kanserine farkındalık için özel bir projeye imza attı. Meme kanseri konusunda farkındalık yaratarak, herkesi sağlığını korumaya, önlem almaya ve yaşam kalitesini yükseltmeye davet ediyor.

Düzenli kanser tarama programları ve erken teşhisin hayat kurtardığına dikkat çekmek için gerçek insan dokusuna benzer şekilde oluşturulan modelin göğüs kısmına, meme kanseri belirtisi olabilecek temsili kitleler taşıyan meme protezleri eklendi.

“Meme Kanserini Fark Edin Yaşama Zaman Tanıyın” projesi ile kadınların kitleleri tanıması ve kendilerini muayene yöntemlerini öğrenmesi amaçlandı. Kadınlar, modeldeki temsili kitlelere dokunarak kitleleri tanırken, modelin yanına yerleştirilen açıklamalar sayesinde muayene aşamalarını da öğrenme fırsatı buldu.

Kanser konusunda farkındalık yaratmak için tüm dünyada 2000’den fazla hasta derneğini destekleyen Roche, Türkiye’de Umut ve Savaşım Derneği, Genç Birikim Derneği, Memeder, Kistik Fibrozis Derneği, Kanserle Dans Derneği gibi sivil toplum kuruluşları ve hasta dernekleriyle işbirliği içinde bulunuyor.

Şahsen üyesi olduğum Kanserle Dans derneğinin bu çalışmayı desteklemesi toplum bilinci açısından çok önemli…

 

Kurum Adı

Roche

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir