Çankaya Belediyesi’nden Kadınlara Mor Bayraklı İşyeri Uygulaması ile destek

0 / 5
Favorilere ekle

Çankaya Belediyesi kadın girişimcileri ve ekonomide kadın istihdamını desteklemek için örnek bir projeye imza attı. Çankaya Belediyesi, kadın girişimcilerce kurulan veya yarısından fazlası kadın olan işletmeleri ” Mor Bayrak” ile ödüllendiriyor.

Türkiye’nin ilk ” Mor Bayraklı” yerel yönetimi unvanını taşıyan Çankaya Belediyesi, hazırladığı ” Yerel Eşitlik Eylem Planı” çerçevesinde, kadın girişimcileri ve ekonomide kadın istihdamını destekliyor.

Kadın girişimcilerin sayısını arttırmak, kadınların toplumda çağdaş ve güçlü bireyler olarak yer almalarını sağlamak amacıyla başlatılan ‘Mor Bayrak Projesi’yle, Çankaya’da kadın istihdamına önem veren, kaliteli ve temiz hizmet sunan tüm işyerleri, (Güzellik salonu, kuaför ve masaj salonu hariç) “Mor Bayrak” ödülü için Çankaya Belediyesi’ne başvurabilecek. Koşullara uyan işletmeler “Mor Bayrak” belgesi ve logosunu tüm reklam, tabela ve menülerinde kullanabilecek.

Projeye göre, “Mor Bayrak” almak için başvuran işletmelerde,
– Kadın girişimci veya çalışanlarının yüzde 50’si ya da daha fazlasının kadın olması;
– İşyerinin kaliteli ve temiz hizmet vermesi;
– İşyerinin asgari teknik ve hijyen şartlara sahip olması hususları aranacak.

Başvuruları inceleyen Çankaya Belediyesi Mor Bayrak Değerlendirme Kurulu “olumlu” bulduğu tüm işletmeleri “Mor Bayrak” ile ödüllendirecek. Mor Bayrak, almaya hak kazanan işyerlerinin isimleri, Belediye’nin internet sayfasında ve Gazete Çankaya’da duyurularak; tanıtımları yapılacak.

Mor Bayrak almak isteyen işletmelerin, Çankaya Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, Ziya Gökalp Caddesi. No: 11 A1-Blok, Kat: 4 Kızılay adresine başvurması yeterli olacak. Ayrıntılı bilgiyi 0312 458 90 00/ 1701 no’lu telefondan öğrenilebiliyor.

Bu projeye öncülük ettiği için Çankaya Belediyesine 100 puan veriyorum. Dilerim Türkiye çapında tüm belediyelere yayılır ve kadınlarımız daha çok istihdam edilir.

 

Kurum Adı

Çankaya Belediyesi

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir