Hırsızlar artık kapkaç yapamayacak

0 / 5
Favorilere ekle

Malezyalı bir spor giyim şirketi Ash Be Nimble faydalı bir inovasyona imza atarak şık görünümlü bir aksesuar ile kadınların çantalarının çalınmasının önüne geçiyor. Çanta çalındığı zaman bu aksesuar patlıyor ve hırsızın üstünü boyuyor.

Ürün, ilk olarak kullanıcının cep telefonuyla eşleştiriliyor. Diyelim ki yolda yürüyorsunuz ve biri gelip çantanızı kaptı. Hemen telefonunuzdan cihazı aktive ediyorsunuz ve hırsız kısa zamanda tabiri caizse neye uğradığını şaşırıyor. Aktivasyondan beş saniye sonra aksesuar patlayarak hırsızın üzerini boyayla kaplıyor, hemen ardından da işaret fişeğine dönüşerek dört dakika boyunca etrafa duman saçıyor. Ürün GPS özelliğine de sahip olduğu için hem kullanıcılar hem de polis çantayı takip edebiliyor. Üstelik sadece 96 gram ağırlığında, yani tüy gibi hafif.

Aksesuarı şarj etmek yalnızca iki saat sürüyor, bekleme moduna aldığınızda ise tam beş gün dayanabiliyor.Şu anda büyük ilgi gören bu ürün henüz piyasaya sürülmedi. Bu arada talep o kadar fazla ki müşterilerin adlarını bekleme listesine yazdırmaları gerekiyor.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=OP-NaKQKJMY 

 

Kurum Adı

Bilinmiyor

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir