Saçınızı tanıyan tarak üretildi

0 / 5
Favorilere ekle

L’oreal’in Kerastase ürünü ” Hair Coach” sistemi ile saç tarama alışkanlıklarınızı öğrenerek size kişiselleştirilmiş bir deneyim imkanı veriyor.

L’Oreal’in yeni çalışması olan bu ürünün geliştirilmesi için Withings adındaki giyilebilir teknolojiler üreten markayla birlikte çalışılmış ve bu sayede saçınızı tararken kullandığınız teknolojik tarağın elde ettiği veriyi akıllı telefonunuzdaki uygulamaya göndermesi sağlanmış. Tarağın her bir ucunda küçük mikrofonlar bulunuyor ve bu sayede saçınızı tararken çıkan seslere göre saç türünüz tespit edilebiliyor. Bunun yanında sensörler sayesinde saçınıza en uygun tarama sıklığını da belirleyebiliyorsunuz.

Tarama ve stil aracı Wi-Fi ve Bluetooth teknolojileri kullanıyor ve elde ettiği bütün verileri akıllı telefonlara aktarıyor. Daha sonra uygulama ise L’Oreal’in geliştirdiği güzellik tavsiyelerini baz alarak size önerilerde bulunuyor. Örneğin, saçınızı sert taradığınızı denetlerse, size saçlarınızı daha yumuşak ve yavaşça taramanız gerektiğini söylüyor.

Ayrıca her kullanıcı saçlarının kalitesini belirten 0 ile 100 arasında bir skor elde ediyor. Buna ek olarak uygulama hava durumuna göre hangi saç bakım ürününü kullanabileceğinizi de size söyleyebiliyor.

Kaynak:https://www.youtube.com/watch?v=kK5o1sTMDTI

Kurum Adı

L'oreal

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir