Sürdürülebilir moda kavramına yeni soluk

0 / 5
Favorilere ekle

Refleckt İstanbul çıkışlı yeni bir moda markası katılımcı ve sürdürülebilir moda anlayışı ile herkese ulaşmayı hedefliyor.

Bu alanda çalışmalar yapan dört kişinin biraraya gelmesi ile oluşan markanın ortaklarından Ece Altunmaral’ın marka hakkında açıklamalarına kulak verelim: “Artık satın aldığımız ürünlerin hikayesini, üretim şartlarını, kullanılan materyalleri, markanın kuruluş amacını, çevreye verdiği zararı, topluma kattıklarını merak ediyoruz, önemsiyoruz. Global araştırma şirketi Nielsen’in “Global Survey of Corporate Social Responsibility” araştırmasında dünya çapında katılımcıların %66sı eğer bir şirket çevreye duyarlıysa ve sosyal bir amaca hizmet ediyorsa sunulan ürün veya hizmete daha fazla para vermeye hazır olduğunu belirtmiş. Biz de bu doğrultuda sorumlu üretim ve sorumlu tüketim konularında fark yaratacağına inandığımız bir tasarım anlayışı sunuyoruz ve tüm sosyal farkındalığı yüksek insanları bu değişime ortak olmaya davet ediyoruz.” dedi.

Üretimin her aşamasında adil ticaret şartlarının gözetildiğinden ve kullanılan her materyalin
çevre dostu (organik, geri dönüştürülmüş veya ileri dönüştürülmüş) olduğundan emin olan
marka; üretimden, paketleme ve dağıtıma kadar bütün süreçlerini sürdürülebilir bir
çerçevede yapıyor.

Ayrıca girişim “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Küresel Hedefler”de yer alan başlıklarla ilgili bir meseleye eğiliyor ve bu meselelerden müzdarip dezavantajlı insanlar ile sanat terapisi atölyeleri düzenliyor. Sanat terapisinin, insanların kendilerini ve yaşadıkları sosyal sorunları en açık ve doğal bir biçimde ifade ettiği yöntem olduğuna inanan reflect, sosyal sorunlar etrafında geliştirdiği sanat terapileri ile insanların deneyimlerini yansıtmaları için çalışıyor.

Kaynak: https://egirisim.com/istanbul-merkezli-girisim-reflect-surdurulebilir-moda-kavramina-yeni-bir-bakis-acisi-getiriyor/

Kurum Adı

Refleckt

Bu Püf hakkında yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir